Lektore dhe Certifikime

Lektorėt
Shumė prej espertėve tė ftuar nė kurse, janė duke ndjekur njėkohėsisht programe ekspertize dhe trajnimi nė njėsi tė ndryshme tė vendit, duke u krijuar nė kėtė mėnyrė atyre mundėsinė e njohjes nga afėr tė shqetėsimeve dhe problematikės sė kėtyre njėsive, dhe njėkohėsisht duke u krijuar mundėsinė e qasjes sė duhur tė informacionit pėr pjesėmarrėsit.

Mė konkretisht trajnuesit qė janė ftuar nė kurse janė:

Nr Emri Titulli/Profesioni*
1 Zj. Afrida Domnori Drejtoreshė e Financave Vendore, Ministria e Brendshme
2 Zj. Greta Rakaj Shefe e Njėsisė sė Bashkėpunimit Rajonal, Ministria e Integrimit
3 Zj. Albana Dhimitri Drejtoreshė Ekzekutive e Institutit tė Politikave Publike dhe private dhe ish-Nėnkryetare e Bashkisė Tiranė
4 Zj. Jolanda Trebicka Eksperte, Drejtore Ekzekutive e “Euro Partners Development”
5 Zj. Alba Dakoli Wilson Drejtoreshė Ekzekutive e Fondacionit pėr Autonomi Vendore dhe Qeverisje - FLAG
6 Z. Enea Hoti Ekspert i decentralizimit, Instituti pėr Demokraci dhe Mediatim
7 Z. Erind Kraja Ekspert i Qeverisjes Vendore
8 Zj. Vasilika Vjero Eksperte e Qeverisjes Vendore
9 Zj. Ogerta Manastirliu Eksperte e Qeverisjes Vendore
10 Ms Ogerta Manastirliu Expert on local government
11 Mr Alban Bala PR practitioner, Founder of the Albanian Institute of Public of Relations
12 Ms Neža Vodušek Expert, Governmental Office for Local and Regional Policy in Slovenia

* Pozicionet e mbajtura nė periudhėn e lektrimitĒertifikimet

Pjesė e programit nė periudhėn 2012 - 2013 dhe tė certifikuar nga ASP dhe ITAP kanė qėnė drejtues tė bashkive si:

Z/Znj Emer Mbiemer Bashkia Pozicioni
       
Znj Adelina Farrici Burrel Kryetare
Z Xhelal Mziu Kamėz Kryetar
Z Gilberto Jaēe Pėrmet Kryetar
Z Gjon Marku Vau i Dejės Kryetar
Z Ilir Ēela Ballsh Kryetar
Znj Rajmonda Balili Patos Kryetare
Z Beqir Arifaj Puke Kryetar
Z Ndricim Dushku Rrogozhine Kryetar
Z Roland Keta Bulqize Kryetar
Z Edmond Panariti Tiranė Zv.Kryetar
Z Qemal Ēejku Kamėz Zv.Kryetar
Znj Alketa Cenaj Kukės Zv.Kryetare
Znj Fatbardha Biturku Kavajė Zv.Kryetare
Znj Shpresa Domi Shijak Zv.Kryetare
Z Gentian Nushi Lushnjė Zv.Kryetar
Z Blerim Tafani Belsh Zv.Kryetar
Z Valmir Hoxha Ēorovode Zv.Kryetar

 

...si edhe punonjės tė tjerė tė bashkive tė pėrfshira nė kėtė program.